חוק תמ"א 38

חוק תמ"א 38 ואתם

אם גם לכם המושג "חוק תמ"א 38" נשמע מוכר אבל לא ברור הקשר אליכם – הגיע הזמן להיות מופתעים כי חוק תמ"א 38 משפיע על החיים של כולנו. למעשה, חוק תמ"א 38 הוא זה שיבטיח את שלומכם במקרה הצפוי של רעידת אדמה בישראל, כך שזהו אולי החוק החשוב ביותר שנחקק אי פעם בתחום הבנייה בארץ. לא מאמינים? המשיכו לקרוא והווכחו בעצמכם.

 

מה זה חוק תמ"א 38?

קצת היסטוריה על קצה המזלג: החוק נחקק ב-1975 והתחיל להיות מיושם ב-1980 אבל הפך לתכנית מחייבת (תמ"א – תכנית מתאר ארצית) רק בשנות האלפיים. החוק מוציא מחוץ לחוק מבנים שאינם מוגנים בפני רעידות אדמה אבל בטח אתם שואלים : למה זה כל כך חשוב?

כי בישראל מתרחשת רעידת אדמה חזקה לפחות פעם ב-100 שנה בממוצע. הרעידה הגדולה האחרונה התרחשה בשנת 1920 כך שאנחנו על סיפה של רעידת אדמה חזקה. ככה זה שחיים לצד ובתוך השבר הסורי אפריקאי.

 

אז מה צריך לעשות?

אנחנו לא מחליפים את פיקוד העורף ולא ממליצים לאגור מזון ושימורים כבר עכשיו. אבל יש לנו המלצה אחת לא פחות חשובה: לשלב בחיזוק מבנים לפי תמ"א 38 פינוי בינוי שיאפשר לכם להינות מכל היתרונות – גם התחדשות עירונית, גם חיזוק מבנים וגם הגנה מרעידות אדמה.

למעשה, כאשר משלבים תמ"א 38 פינוי בינוי אתם תופסים שתי ציפורים במכה אחת וחוסכים פעמיים : גם זמן וגם הרבה כסף ואנרגיה. שילוב זה למשל יאפשר תוספת קומה לבית פרטי שתהיה מוגנת מפני רעידות אדמה .

 

אליה וקוץ בה

אבל כמו בנושאים אחרים בענף הבניה, גם תוספת קומה לבית פרטי אינה אלא של מה בכך אלא עניין רציני : היא מצריכה אישורים מהרשויות, בנייה איכותית ומקצועית, שמירה על שלום העובדים, הדיירים והשכנים ובעיקר עמידה בדרישות של הלקוח.

למזלכם חברת אפקים מתמחה בתחומי הבנייה השונים הודות לנסיונה בן 30 השנים. למעשה, החברה הייתה בשטח עוד בתחילת הדיונים על תמ"א 38 כך שהיא מתמצאת בכך לעומק. החברה גם יישמה את החוק הזה בפועל במבנים תעשייתיים, מסחריים, עסקיים ופרטיים שהיא בנתה ברחבי הארץ כולל באזור המרכז, השפלה ובפריפריה.

 

ומה עכשיו?

עכשיו כל שנותר לכם לעשות הוא ליצור קשר עם חברת אפקים באמצעות הטלפון (072-3380713) במייל ( ofakim3@walla.co.il ) או באמצעות השארת הודעה באתר האינטרנט. אנחנו בטוחים שגם אתם תתרשמו ממנה לטובה כמו עשרות ומאות אנשים לפניכם ולא בכדי : החברה משתפת פעולה עם מיטב המהנדסים. המפקחים והאדריכלים כך שעבודותיה הן יצירות מופת אמיתיות.

לכן, בתחום החשוב ביותר בחייכם אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר ובחרו בחברה עם מוניטין, קבלות והוכחות בשטח שמעידים על האיכות והמקצועיות של החברה, על עמידתה בלו"ז שנקבע מראש ועל יחסה ללקוחות.

Leave a Comment


NOTE - You can use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>